Łańcuch Bohaterów

O akcji

Trzy lata temu, na zlocie w 100 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego wspólnie odkrywaliśmy miejsca pamięci Powstania i jego Bohaterów. W tym roku obchodząc po raz pierwszy Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego zadbajmy o to, by jak najwięcej miejsc pamięci Powstania i pochówku jego Bohaterów było udekorowane w dniach w których trwał bohaterski zryw Poznańczyków. Niech od dnia wybuchu Powstania (27 grudnia) do dnia Rozejmu w Trewirze, wieńczącego walki o Wielkopolskę (16 lutego) wszystkie je połączy biało-czerwony łańcuch Bohaterów! 

Jak włączyć się w akcję? To proste:

1. Znajdź najbliższego Bohatera!

Na stronie [http://sip.geopoz.pl/sip/nmap/mapa/1000001/cmentarze#] w warstwach tematycznych mapy widocznych po lewej stronie ekranu, zaznacz „Weteranów Powstania Wielkopolskiego” na dole listy. Na mapie pojawi się bardzo wiele miejsc pochówku Powstańców. Wybierz to które jest Ci najbliższe i udaj się na mogiłę Powstańczą. Przyozdób ją biało-czerwoną wstążką lub kokardą i pomódl się w intencji odkrytego Bohatera!

2. Odkryj nieznanego Powstańca

Na stronie [http://valerianella.man.poznan.pl/data/cmentarze/weterani_public.php] znajdziesz obszerną bazę Bohaterów Powstania. Poznaj ich historie i szlak bojowy i odwiedź ich mogiły! Przyozdób ją biało-czerwoną wstążką lub kokardą i pomódl się w intencji odkrytego Bohatera!

3. Uczcij Bohaterstwo Powstańców

Na stronie [https://pw.ipn.gov.pl/pwi/pamiec/miejsca-pamieci] znajdziesz liczne miejsca pamięci o których chcemy przypomnieć przy okazji kolejnej rocznicy Powstania. Wybierz najbliższą lub najciekawszą dla Ciebie lokalizację, udaj się w nią razem ze swoim zastępem, patrolem lub drużyną, przozdób ją biało-czerwoną wstążką lub kokardą i podziel się zdjęciem na facebooku! Nie zapomnij oznaczyć profilu „Ojczyzno moja żyj”!